EBABİL e.V.
 

 


PROJEDE cep telefonundan sitemize erişmiş iseniz TELEFONUNUZU LÜTFEN YATAY TUTUNUZ.

AKTUEL DURUM

17.03.2019 : Gereken 2500 €luk tutara ulaşıldı.  Kuyu yardımları tek seferde Hasene Genel Merkeze havale yöntemi ile gönderildi ve makbuzu bu ekranda görmektesiniz. Allah razı olsun.
8 ayı bulan süreç başlamış oldu.

işte makbuzTakipte kalabilirsiniz.

Merak ettikleriniz varsa sayfayı aşağı kaydırarak , aktardığımız bilgileri okuyabilirsiniz.

'' Sizler veriyorsunuz , bizler aracılık ediyoruz ''


NEDEN SU KUYUSU PROJESİ?

İnsan vücudunun üçte ikisini oluşturan su yaşam için vazgeçilmez bir kaynaktır. Dünya nüfusunun 6’da 1’i sağlıklı suya ulaşamıyor. Sağlıksız su kullanımı sebebiyle yılda milyonlarca kişi hayatını kaybediyor. Afrika’da yaşayan insanlar suya ulaşabilmek için saatlerce yol katetmek zorunda kalıyor; ulaşılan su ise ancak yağmur sularının oluşturmuş olduğu çamurlu su ya da dere ve gölet gibi kirli su kaynakları oluyor. Su temini için ailelerine destek olan çocuklar eğitimlerini aksatmak zorunda kalıyor.

DAHA ÖNCE DİRİLİŞ ADINI VERDİĞİMİZ KUYUNUN HİKAYESİNİ SİZLERLE PAYLAŞIYORUZ

Aynı Kuyuya ait , kuyu ile ilgili bazı detayları içeren fotoğraf
SIKÇA SORULAN SORULAR

Su kuyusunun açılması ne kadar sürüyor?

6 aydan 8 aya kadar sürebiliyor.


Açtırdığım su kuyusu hakkında bilgi sahibi olabilir miyim?

Evet, Derneğimize su kuyusu içinb bağışta bulunan bağışçılarımızın takip edebilmesi için WEB SİTEMİZDE su kuyusu raporunu paylaşıyoruz.. Paylaşılan bilgilerde , su kuyusunun fotoğrafları ile birlikte su kuyusundan faydalanan kişi sayısı ve birtakım teknik bilgiler yer alıyor.

Su kuyusuna garanti veriyor musunuz?

Açtırdığımız su kuyularının 2 yıl boyunca oluşabilecek tüm eksiklerini HASENE DERNEĞİ tamamlamakta, gerekli tamir masraflarını da karşılamaktadır